Navigácia

 • Návšteva mestskej knižnice - Calvin nevie lietať

  Návšteva mestskej knižnice - Calvin nevie lietať

  Calvin bol od začiatku iný. Ešte keď bol malý, zistil, že existuje kniha. Svoj voľný čas potom trávil najradšej v knižnici. Na tom by nebolo nič čudné, keby Calvin nebol vták, ktorý sa pre svoju záľubu v knihách, nenaučil lietať........Toto sa dozvedeli prváci v knižnici. ktorú navštívili po prvý krát. 

  Dramatizované čítanie ich zaujalo. A keďže sú prváčikovia veľmi zvedaví, zaujímali sa, ako to s Calvinom dopadne. Knihu sme si požičali a v triede dočítali. Napokon si každý na výtvarnej výchove vytvoril svojho vlastného Calvina. A či sa Calvin naučil lietať?......to si už budete musieť prečítat:)

  Už teraz sa tešíme na ďaľšiu dobrú knižku.

 • Uč sa aj ty u nás v škole IT!

  Uč sa aj ty u nás v škole IT!

   

  Dňa 14.11. sa spoločne učitelia so žiakmi na Metodickom dni informatiky učili zostrojiť, naprogramovať robota a programovať v programovacom jazyku Scratch.

    

 • Exkurzia do Osvienčimu

  Exkurzia do Osvienčimu

  Holokaust patrí medzi najtemnejšie škvrny na mape dejín.  Ľudská ľahostajnosť umožňuje, aby sa zlo opakovalo. My nechceme byť ľahostajní. Naša cesta preto túto jeseň opäť smerovala do tábora smrti - Osvienčimu.  Vo všetkých zúčastnených zanechala návšteva múzea ľudského utrpenia hlboký zážitok.

  Na tomto mieste neskonalej hrôzy si človek uvedomí, aká krátka je cesta medzi vyvolávaním nenávisti k iným ľuďom - nech sú iní hoci len farbou pleti, náboženstvom, postavením, orientáciou, rasou - a tým, že ich ktosi ako menejcenných pošle na smrť. Smutné miesto, kde si je rovnako ľahké uvedomiť, ako sa máme dobre...

   

 • Základný plavecký výcvik

  Základný plavecký výcvik

  V dňoch od 26.9. do 17.10. sa žiaci 3.A a 3.C zúčastnili základného plaveckého výcviku.

  Skupina neplavcov sa oboznámila s plaveckými technikami a skupina plavcov svoje plavecké znalosti ešte viac zdokonalila.

  Výcvik sme úspešne ukončili plaveckými skúškami z týchto disciplín:

  • Kraulové nohy s doskou 25m na čas.
  • Znak, niektorí sa prekonali a dali aj päťdesiatku.
  • Kraul. 

  Všetky deti boli spokojné a šťastné ako ryby vo vode:)

 • Úspešný štart našich športovcov

  Úspešný štart našich športovcov

  Dňa 5.10. 2018 sa v priestoroch Aquacity Poprad usporiadala mestská olympiáda v plávaní. Naše dievčatá a chlapci mali aj v tomto školskom roku veľmi úspešné vystúpenie. 

  Michael z 5.B dosiahol najlepšie výsledky, keď na 50m znak obsadil vynikajúce 1. miesto a na 50m motýlik bol na 3. miesteFilip z 5.B podal výborný výkon a postavil sa na stupeň víťazov obsadením 3. miesta na 50m voľným spôsobom a na 50m motýlik sa umiestnil na 4. mieste.

  Naša najlepšia plavkyňa bola Lenka zo 6.B. Na 50m voľným spôsobom obsadila pekné 4. miesto a na 50m prsia skončila na 5. mieste. Ešte nás reprezentovali Nela zo 4.C, ktorá na 50m voľný spôsob skončila 9. a na 50m prsia bola 11. Linda zo 4.B bola na 50m prsia 14. Bojovný výkon v kategórii starších žiačok podala aj Tamara zo 7.B.

  Chlapci a dievčatá, za výborné reprezentovanie školy si zaslúžite veľký potlesk!

 • Myslieť ako hora

  Myslieť ako hora

  Posledné dni babieho leta využili členovia environmentálneho krúžku na pobyt v prírode. Už tradičný zážitkový kurz „Myslieť ako hora“ sa uskutočnil 18. a 19. októbra v malej podtatranskej obci Štôla.

  Prvý deň pobytu sa účastníci kurzu vybrali na turistickú vychádzku zo Štôly pod Žltú stenu pri Tatranskej Polianke. Cestou jesenným lesom si urobili  tri zastavenia, vyplnené environmentálnymi aktivitami, ktoré boli zamerané na poznávanie rozmanitosti života v tatranskom lese. Po návrate do obce dostali zaujímavú úlohu: komunikáciou s miestnymi obyvateľmi zisťovali históriu obce, pátrali po pôvode jej názvu, zisťovali, ako sa pripravuje typické štôlske jedlo, počúvali povesti, ktoré sa viažu k tomuto kraju...Milo ich prekvapila ochota a trpezlivosť miestnych obyvateľov, ktorí ochotne odpovedali na ich zvedavé otázky.

  V areáli penziónu Monty Ranč sa potom presvedčili, že pohľad na svet z konského chrbta je naozaj pekný.

  Po večeri sa potom formou aktivít zamýšľali nad problémami dnešného sveta. Spoločne hľadali možnosti a spôsoby ako robiť veci lepšie a šetrnejšie k životnému prostrediu. Čo by  mali zmeniť v spôsobe nášho života, aby bol život na Zemi možný aj o sto rokov...Noc mala iba jednu chybu – že bola krátka. Vstávalo sa ťažko a ešte ťažšie sa odchádzalo z miesta, kde prežili také pekné chvíle...

   

 • Pomáhaj a vyhraj

  Pomáhaj a vyhraj

  Milí žiaci,

  učíme sa aj pomáhať a preto budeme radi, ak sa v triede zapojíte do zbierky plastových vrchnáčikov.

  Zber potrvá od 1.-31.októbra 2018.

  Najlepšia trieda v okrese môže vyhrať pekný výlet do Slovenského Raja.

  ĎAKUJEMEsmiley

   

 • Cvičenia v prírode - prváci s predškolákmi

  Cvičenia v prírode - prváci s predškolákmi

  Dňa 27.9.2018 sme na našom školskom dvore privítali predškolákov z MŠ Tajovského a MŠ Mládeže. A začal sa športový deň plný zábavy. Deti behali, skákali, podliezali, preliezali, mierili a hádzali na terč. Ukázali ako vedia doma pomôcť s vešaním a skladaním prádla. Vzájomne sa povzbudzovali, pomáhali si a držali si palce. Veľmi pekne splnili všetky disciplíny a nazbierali všetky pečiatky, ktoré mali. Nové priateľstvá vznikali nie len na ihrisku, ale aj v školskej jedálni pri čajíku, ktorý bol výbornou bodkou za pekným dňom.

  Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné dobrodružstvo:)

 • Európsky deň jazykov v našej škole

  Európsky deň jazykov v našej škole

   

  26. september je Európskym dňom jazykov. Oslavuje sa od roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov. Jedným z hlavných cieľov tohto dňa je podporovať vyučovanie cudzích jazykov medzi všetkými občanmi Európy. V tento deň si  pripomíname jazykovú a kultúrnu rozmanitosť Európy, ako aj význam ovládania cudzích jazykov nielen pre štúdium a lepšie uplatnenie na trhu práce, ale aj všestranný rozvoj osobnosti. Tento deň si školy v rôznych krajinách pripomínajú každoročne pomocou rôznych aktivít.

  Aj v našej škole sme si Európsky deň jazykov pripomenuli krásnymi aktivitami. Deň sa začal rozhlasovou reláciou, v ktorej naša deviatačka Nikolka oboznámila žiakov školy s významom tohto sviatku a dôležitosťou poznania cudzích jazykov. Neskôr sa rozprúdila akcia pod názvom: Európsky deň jazykov – prezentácia krajín v stánkoch. V našej škole vyučujeme štyri cudzie jazyky – anglický jazyk od prvej triedy, nemecký, ruský a francúzsky jazyk od siedmej triedy a preto sme sa rozhodli pripraviť pre každý jazyk stánok, v ktorom žiaci 7.A, 9.A a 9.B prezentovali pre svojich spolužiakov krajiny, ktorých jazyk sa učia. V každom stánku boli pripravené predmety charakterizujúce danú krajinu, prezentácie o zaujímavostiach, národných zvykoch, tradíciách. V učebniach pri stánkoch si žiaci pozreli prezentácie na interaktívnej tabuli, súťažili v pripravených kvízoch, ochutnávali tradičné jedlá a nápoje a zapájali sa do tvorivých dielní – vytvárali vlajky a mapy štátov, pripravovali si tradičný ruský a anglický čaj. Postupne sa pri stánkoch vystriedali žiaci od prvého až po šiesty ročník. Vládla príjemná atmosféra, túžba po poznaní žiarila z očí detí. Starší spolužiaci, ktorí stánky pripravovali boli právom hrdí, ako ich mladší spolužiaci počúvajú a spolupracujú s nimi. Bola to naozaj veľmi vydarená akcia a sme veľmi radi, že v našej škole máme takých šikovných žiakov.

 • LEGO krúžok

  LEGO krúžok

   

   

  Zoznam prihlásených detí - LEGO krúžok každú stredu  13.30 – 14.30 h:

   

   

  1. Sebastián Kaplavka

  2. Tobias Bohunčák

  3. Miriam Šišková

  4. Daniel Tužák

  5. Adam Švec

  6. Laura Zacharová

  7. Matúš Vaško

 • DofE

  DofE

  Lenka Hradiská z 9.A sa úspešne zapojila do programu DofE. Je to Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu a jej cieľom je motivovať mladých ľudí k rozvoju svojich schopností a charakterových vlatností. Pomáha im uspieť v živote, ktorý vyžaduje tvorivých, cieľavedomých a zodpovedných ľudí. Lenke sa podarilo získať bronzovú cenu, ktorú si prevzala na slávnostnom ceremoniáli v Gbeľanoch. Rovnako úspešná je aj naša bývalá žiačka Gabika Jurčíková. Všetkým oceneným zablahoželal veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Andrew Garth.

  Lenke prajeme veľa úspechov na ceste za striebornou a zlatou cenou DofE!

   

 • Krúžky

  Krúžky

  Ponuka záujmovej činnosti v školskom roku 2018/2019

   

  Prehľad krúžkov tu.pdf

  Pripravili sme pre Vás aj motivačné video:

   https://youtu.be/_p6Sc2ACK8c

   

  Informácie budeme priebežne dopĺňať.

  pohybova_priprava_prihlaska_2018_2019.pdf

   

 • Poistné

  Poistné

  Vážení rodičia! Oznamujeme Vám, že poistné pre prípad straty a krádeže na rok je 0,60 €. V cene poistného je náhrada škody do 50 €. Do 6€ sa stratené alebo odcudzené veci neuhrádzajú. Poistné neplatí pri strate a krádeži mobilov, tabletov a cenností. Ak máte záujem Vaše dieťa poistiť, prosím priniesť 0,60€ triednej učiteľke do 25. 9. 2018. Ďakujeme!

 • Upracme si Slovensko

  Upracme si Slovensko

  Je nám ľúto, že pri prechádzkach lesom často nachádzame hŕby odpadu. Rozhodli sme sa preto zapojiť do akcie Upracme si Slovensko a prispieť tak ku skrášleniu nášho blízkeho okolia. 

  Zbieranie odpadkov prebehlo v rámci akcie Upracme si Slovensko. Naša škola sa zapojila v spolupráci s OZ Kamzíček a OZ Arthaus. Čistili sme okolie cyklistického chodníka a les. Postupovali sme od našej školy smerom na Kvetnicu. Už počas akcie sme vyzbieraný odpad separovali. Spolu sme vyzbierali cca 10 vriec odpadu.

  Žijeme v krásnej krajine a chceme aby takou aj ostala:)

 • Školské pomôcky pre žiakov v školskom roku 2018/2019

  Školské pomôcky pre žiakov v školskom roku 2018/2019

   

   

  1. ročník.pdf

  2.  ročník.pdf

  3. a 4.  ročník.pdf

  5. ročník.pdf

  6. ročník.pdf

  7. ročník.docx

  8. ročník.pdf

  9. ročník.pdf

  Zoznam pomôcok pre druhý stupeň je orientačný, každý učiteľ si na svoj predmet pomôcky upresní.

 • Vzdelávanie s kockami Lego
  22. 6. 2018

  NOVINKA v školskom roku 2018/2019

  Vážení rodičia, 
  v novom školskom roku bude na našej škole prebiehať Vzdelávanie s kockami LEGO pre 1.stupeň ZŠ.
  Viac informácii v priloženom letáku.
  Legovňa - leták.pdf
 • 5. 9. 2018

  predstavujeme krúžok: 

  S ANGLIČTINOU ZA HRANICE

Novinky

Streda 21. 11. 2018

Fotogaléria

Čo nás čaká...